Chráněná krajinná oblast Český ráj

Chráněná krajinná oblast Český ráj je nejstarším velkoplošných chráněným územím v České republice. Svým návštěvníkům nabízí přírodní dědictví v podobě mnoho neopakovatelných přírodních scenérií, jako například hruboskalské skalní město, hluboké lesy či soustavy rybníků pečlivě zasazených do okolní krajiny. Charakteristickou krajinnou scenérii poté dotváří oblíbené hrady a zámky, jako vystřižené z klasických pohádek či historických filmů.

Přírodní zajímavosti

Mezi nejvíce vyhlášené přírodní zajímavosti Českého ráje patří pískovcové skalní masivy.
Dále se zde nachází zajímavé vyhlídky, rozsáhlé lesy, rybníky a další zajímavosti.

Hruboskalské skalní město

Hruboskalské skalní městoPověstné skalní město s více než 400 věžemi, dosahujícími výšek až 55 m, nabízí krásnou procházku. Řady nádherných vyhlídek i rozložitý masiv Čertovy ruky s archeologickými nálezy pravěkého hradiště. Prohlídku skal je možné spojit s návštěvou zámku Hrubá Skála, hradu Valdštejn či Lázní Sedmihorky.
Přibližná vzdálenost: 3 km
Další informace: hruboskalsko.ceskehory.cz, www.hruboskalsko.cz

Prachovské skály

Prachovské skály patří k takovým oblastem České republiky, které má každý z nás tak trochu v povědomí. Jsou součástí toho, jak vnímáme svou zemi, jsou jedním z míst, kam jezdíme již od dětství na školní výlety podobně jako do Národního muzea, Národního divadla, nebo třeba do Kutné Hory.
Přibližná vzdálenost: 20 km
Další informace: www.prachovskeskaly.com 

Příhrazské skály - Drábské světničky

Toto dnes hojně výletníky i horolezci navštěvované místo byl kdysi skalní a strážný hrad. Přestože Drábské světničky nejsou žádným architektonickým skvostem, při procházce mezi skalami si báječně odpočinete a "vyvětráte hlavu". Ze skal je nádherný výhled na okolí.
Přibližná vzdálenost: 13 km

Hrad Rotštejn

Zřícenina skalního hradu. Nachazí se přibližně 9 km východně od Turnova,na okraji přírodní rezervace Klokočské skály. Zřícenina je částečně zděná a částečně vtesaná do bloku pískovcových skal.

Klokočské skály

Vypínají se nad obcí Klokočí a z 1600m dlouhé skalní plošiny je nádherný výhled.

Husův památník

V mohutné pískovcové skále vedle silnice z Rodštejna do klokočí byla v letech 1933 až 1934 vytesaná svatyně Mistra Jana Husa.

Radostná pod Kozákovem

Na svazích této hory s uchvatným výhledem si mužete při troše štěstí nakutat drahokamy i vy.

Vaše jméno


Váš email


Dotaz


Czech English Deutsch